forum osiedla Skalna - Jaskowicka

Forum Osiedla Skalna-Jaskowicka w Tychach

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#16 2009-08-31 16:32:05

gosc i moze sasiad

Gość

Re: Witam

Wiatm wszystkich serdecznie ]!
Planuje zakup mieszkania na ulicy Skalnej Jaskowickiej i po przeczytaniu czesci opini zaczynam sie powaznie zastanawiac.
Chce sie dowiedziec konkretnych szczegołow i waruknow jakie powinien spelniac Feniks a jak to naprawde wyglada odkad wiekszocs z Panstwa podpisala umowy. Czy wiadomo cos na temat wykonczenia, infrastruktury dookola budynku i terminu oddania.. Prosze oszczegolowy opis sytuacji. Bardzo mi na tym zalezy poniewaz jestem przed podjeciem decyzji. Bardzo dziekuje!!

 

#17 2009-08-31 20:36:51

ja

Gość

Re: Witam

ja tam dostałem do podpisania aneks z data oddania inwestycji na koniec lipca 2010... lipa straszna i tyle
nie wiem sam co teraz robic... bank mnie skubie na kredycie

 

#18 2010-01-09 23:47:59

oko

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 3
Punktów :   

Re: Witam

widze ze nie dzieje sie nic na tym forum
Ma ktos jakies info co i jak sie dzieje w feniksie ??

Offline

 

#19 2010-07-09 08:36:31

a.

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 5
Punktów :   

Re: Witam

Witam,
byłam ostatnio na budowie i bardzo rzuciła mi się w oczy elewacja (ta część od strony Jaśkowickiej z wykuszem). Nie mam pojęcia o fachowym wykonaniu ale to chyba nie tak powinno wyglądać... Czy ktoś się na tym zna?

Offline

 

#20 2010-08-09 19:44:24

n.

Gość

Re: Witam

troche minelo od ostatnich postow, z spraw technicznych ktore zauwazylem to elewacja od strony polnocnej, przez elewacje przebijaja biale plamy co moze swiadczyc ze tynk byl kladziony na mokry klej lub zalany przez deszcz, albo zle wymieszany tynk. jezeli zostal polozony na wilkotnym podloz albo zostal zmoczony przed wyschnieciem przez deszcz to moze po dluzszym czasie odpasc, zrobi sie taka skorupa i odpadnie, albo zrobi sie przekwit.
druga sprawa jaka zucila mi sie to zabudowy z KG miejscami sa krzywe, zla konstrukcja profili co powoduje ze scianka pod naciskiem pracuje nie wygluszane welna mineralna w miejsca gdzie powinna byc.
trzecia sprawa to otwory drzwiowe zaduze za wysokie dokladnie o jakies 25cm wypelnienione pianka i nie wiem co dokladnie jest na to kladzione czy sam tynk bez odpowiednieg wzmocnienia siatka, wiec moze pekac
kolejna sprawa to w niektorych mieszkaniach przy oknach balkonowych peka posadzka, nie wiem co to moze byc czy duza powieszchnia bez delatacji czy zla mieszanka trudno powiedziec
ogolnie budynek to nie jest piersza klasa wykonczeniowki, ale i nie ostatnia z tego co wie to feniks ma problemy z podwykonawcami. zauwazylem tez zmiane kierownictwa na budowie.

to jest moje krotkie spostrzezenie bylem na budowie bardzo krotko, wiec duzo nie widzialem. w razie potrzeby  polecam sie w sprawie remontu.
pozdrawiam

 

#21 2010-08-10 20:58:35

aaa

Gość

Re: Witam

Stary podszkol sie w naszym ojczystym jezyku , bo sie czytac tego nie da.

 

#22 2010-08-11 09:58:20

JA

Gość

Re: Witam

Nie interesuje mnie gramatyka języka polskiego a to co się dzieje na budowie, wiec takie komentarze są zbędne!

 

#23 2010-08-12 08:47:59

aaa

Gość

Re: Witam

No Ja tez tu wchodze po to zeby sie dowiedziec czegos o budowie a nie uczyc gramatyki, ale uwazam ze jakies standardy powinny obowiazywac nawet na otwartyych forach. Nic zlego przecież nie ma w poprawnej polszczyznie

 

#24 2010-08-14 11:57:06

ktosiek

Gość

Re: Witam

Witam przyszłych sąsiadów!
Mam do was pytanie odnośnie  współpracy z  doradczyniami finansowymi polecanymi przez panie Monikę i Weronikę z biura dewelopera.
Co myślicie o standardzie wykończenia budynku? na jednej z ścian rzucają się plamy, nierówny kolor, być może jest to skutek źle wykonanego tynku? Ogólnie sądzę ze stan wykończenia budynku jest średni, ale za to cena atrakcyjna patrząc na innych deweloperów.
Pozdrawiam!

 

#25 2010-10-11 19:24:27

GOśćkk

Gość

Re: Witam

witam,szukam kontaktu z moim sąsiadem z mieszkania b18/42 ,proszę pisać na maila ZakkPL@interia.pl

 

#26 2011-01-18 16:20:00

chupakabra

Gość

Re: Witam

witam wszystkich mieszkańców ul Skalnej Jakowickiej. Uwierzcie mi jeszcze nie raz spotka was nie miła niespodzianka ze strony Feniksa i bubli w waszych budynkach kierownictwo niczym się nie przejmuje i urywa wszelkie koszty materiałów i nie tylko... Wiem bo popełniłem błąd pracując w tej firmie... Pozdrawiam Mikołów

 

#27 2011-02-16 19:12:33

poland

Gość

Re: Witam

Witam Wszystkich
Na to forum trafiłem przypadkiem. Właśnie jestem po podpisaniu umowy zobowiązującej na wybudowanie mieszkania w budynku nr 2. Po opiniach w internecie nie wygląda to za różowo. A samo forum coś zamarło. Albo jest lepiej, albo nikt już nie ma ochoty się denerwować i tu nie zagląda.

 

#28 2011-03-25 08:46:45

ina

Gość

Re: Witam

Witam wraz z mężem również podpisaliśmy umowe na kupno mieszkania w budynku nr 2 mam nadzieje że bedzie wszystko ok, bo to co czytamy to trochę przeraża:(

 

#29 2011-03-31 11:13:32

anonim

Gość

Re: Witam

Witam,
Uprzedzam wszystkich, że termin oddania opóźnić się może nawet do 2 lat, jak w przypadku budynku nr 1, niedoróbek będzie bez liku i oby mieszkanie nie kosztowało Was więcej niż myślicie i niż wynika z umowy. Mając aż nadto do czynienia z tą firmą wiem, jak bezwzględni potrafią być dla wszystkich z otoczenia. Nie płacą pracownikom ani podwykonawcom, mają dziesiątki spraw w sądach, zajęcia komornicze, a klientów traktują w sposób skandaliczny. Radzę uważać i wybrać się na którąś z ich byłych budów, popytać ludzi: Katowice ul. Panewnicka, Gliwice ul. Floriańska... Powodzenia, ale zupełnie subiektywnie radzę znaleźć inne osiedle i uczciwszego developera... Pozdr

 

#30 2011-06-10 16:59:27

poland

Gość

Re: Witam

Budowa budynku nr 2 drgnęła:) Zdaje się że bardzo powoli przykrywają pierwsze piętro, także terminu z pewnością nie dotrzymają. Pytanie do bardziej doświadczonych ze współpracą z tym deweloperem: Napiszcie proszę na co zwrócić uwagę podczas całego procesu budowy, odbioru mieszkania, oczywiście patrząc z perspektywy czasu jaki już minął od tego czasu? Zdaję sobie sprawę, że może tego być bardzo dużo.
Pozdrawiam

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ffswiebodzin.pun.pl www.worldwrestlinggame.pun.pl www.kuchniappdladzieci.pun.pl www.4funmt2.pun.pl www.valholl.pun.pl